Fotoğraflar

Açıklama

Dünyada kendi kendini temizleyebilen ender denizlerden birisi olan Saroz Körfezi’nde kısa bir molaya ne dersiniz? O zaman sizi Kömür Limanı’na alım. İnsan eli değmemiş, Gelibolu’nun bakir bir koyudur Kömür Limanı.

Kömür Limanı, isminde olduğu gibi kömür ile ilgili bir şey yok. Bir zamanlar var olan iskeleden tekneler ile kömür taşındığı için kalmış.

Gözlerden uzak, korna ve motor seslerinin olmadığı doğal bir ortam içerisinde tatil mi yapmak istiyorsunuz? Kömür Limanı kamp yapmak adına gidecek olduğunuz bir yer. 144 farklı balık türü, 34 farklı sürüngen, 78 farklı deniz bitkisi ve daha birçok farklı canlıya ev sahipliği yaptığından dolayı Kömür Limanı dalış severler için adeta bir doğal akvaryum.

Sadece yıldızların ışığında hafif dalga sesleri ile geçen güzel bir gecenin sonrasında günün ilk ışıkları ile denizin sadece iki üç metre uzaklığındaki çadırınızda uyanmak ve Saroz’un serin, berrak sularına kendinizi bırakarak güne başlamak istiyorsanız eğer doğru yerdesiniz.

Gelibolu’yu geçtikten sonra fındıklı köyü tabelasından girip devam ederek ulaşabildiğiniz gizli koy.İlgi çekici yanı olması ile denizin içerisinde wc ve masaüstü bilgisayarın bulunması.

Denizi biraz serin olmak ile beraber gözlük ve şnorkel ile sözü edildiğinden daha fazla sualtı canlılarına tanıklık edebileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca İstanbul’a en yakın dalış merkezi.

Çanakkale gezisi planlıyorsanız Çanakkale otellerine de göz atmak isteyebilirsiniz.

Yorum ve Puanlama yapın

Be the first to review “Saroz Körfezi / kömür Limanı”

Değerlendirme